Talon väki

Kumppanuustalo Fellmanniassa toimistoaan pitävät järjestöt ja yhdistykset

Yhdessä Päijät-Häme -hanke

Marja-Leena Pellikka
Projektipäällikkö

041 311 7883
marja-leena.pellikka@kumppanuusverkosto.fi
http://www.yhdessapaijathame.fi


Sofia Heinonen
Projektityöntekijä
044 9854313
sofia.heinonen@kumppanuusverkosto.fi

http://www.yhdessapaijathame.fi



Päijät-Hämeen sosiaalipsykiatrinen säätiö MENTE

Maria Korhonen
maria.korhonen@mente.fi
040 631 1720

www.mente.fi
Klikkaa ratasta kirjoittaaksesi tekstiä

MENTE
VAPAAEHTOISUUS ha(ll)ussa -hanke

Kaisa Varpenius
040 778 3908
kaisa.varpenius@mente.fi

Lahden Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry.

Eeva Väänänen
toiminnanjohtaja

040 7729537
eeva.vaananen@lskvt.fi
www.lskvt.fi

FinFami

Toimisto

p. 040 704 9913
(ma–to klo 9–15, pe klo 9-12)
toimisto@finfamipaijathame.fi



Päivi Kirjavainen
Toiminnanjohtajap.
044 722 2903
paivi.kirjavainen@finfamipaijathame.fi

Sari Valjakka
Omaisvalmentaja
p. 044 581 7744
sari.valjakka@finfamipaijathame.fi

Lea Järvinen
Toimistotyöntekijä
p. 040 704 9913

lea.jarvinen@finfamipaijathame.fi


PAINOVOIMA ry

Pekka Litmanen / 044 278 5923
Taina de Carvalho kuvataiteilija / taideterapeutti / kouluttaja

www.painovoima.net

Päijät-Hämeen vapaaehtoistoiminnan verkosto

Koordinaattori

Anna Lappalainen
050 436 2251
anna.lappalainen@lahdenlahimmaispalvelu.fi


Projektityöntekijä

Milla Pyyhtiä
050 470 6431
milla.pyyhtia@lahdenlahimmaispalvelu.fi



Outward Bound Finland ry

Kirkkokatu 27, 15140 Lahti

toimisto@outwardbound.fi


+358 50 440 7837




OLKA -Toiminta Päijät-Häme

info@olkatoiminta.fi

Lahden Kansainvälinen Urkuviikko ry

Postiosoite: Närekatu 2, FI-15610 Lahti
Käyntiosoite: Kirkkokatu 27, FI-15140 Lahti

urkuviikko@lahtiorgan.fi
www.lahtiorgan.fiUrkuviikon

johtaja
Pauli Pietiläinen
Puh. 040 4143814
pauli.pietilainen@lahtiorgan.fi


Kohtaamispaikka Perhetupa

1.8.2024 alkaen Kumppanuustalo Fellmanniassa

p. 044 370 0744

perhetupa@letk.fi

DILAn ilmainen puoti perjantaisin klo 12-14

ilmainenpuoti@dila.fi

Kumppanuustalo Fellmanniassa olevat yritykset

Ravintola Lahden Fellmannia

Janne Nurminen

Keittiöpäällikkö
Janne.Nurminen@lahdenfellmannia.fi

Johanna Törmänen
leipuri-kondiittori
Johanna.tormanen@lahdenfellmannia.fi

Jukka Nieminen
keittiömestari
Jukka.Nieminen@lahdenfellmannia.fi
Frendy


Samuel Hursti
050 309 5044
samuel.hursti@frendy.fi
www.frendy.fi




Linkkitiimi Oy

Marko Torppala

Puh: 020 780 9000

Sähköposti: marko.torppala@linkkitiimi.fi

www.linkkisivut.fi